Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

11 października 2017 10:06 | Aktualności

Relacja ze spotkań autorskich w Bibliotece

W dniach 3 i 4 października odbyły się spotkania autorskie dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Gostycynie.

Klasy VI spotkały się z Panem Marcinem Pałaszem. Autor opowiadał o tym jak jego życie osobiste inspiruje go do pisania książek dla dzieci i młodzieży, szczególnie jego szalony pies - Elf. Kiedy napisał swoją pierwszą książkę i dla kogo. Spotkanie było nie tylko bardzo ciekawe dla naszych czytelników, ale również niesamowicie zabawne. Podczas spotkania odbył się konkurs z nagrodami książkowymi, co budziło wiele emocji. Był także czas na wspólne zdjęcia z Panem Marcinem. Ten dzień był dla wszystkich niezapomniany.

Klasy VII natomiast spotkały się z Panią Barbarą Ciwoniuk, autorką licznych powieści dla młodzieży, które są nagradzane w wielu konkursach literackich. Otrzymały m. in. nagrody i wyróżnienia w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. Książki, jak sama Pani Barbara mówiła, opowiadają o trudnych sytuacjach z jakimi musi się borykać współczesna młodzież: takimi jak wykluczenie, samotność czy konflikty z rówieśnikami i dorosłymi. Po spotkaniu młodzież również brała udział w konkursie z nagrodami książkowymi. Po spotkaniu był czas na autografy i rozmowy z autorką już w bardziej kameralnym gronie. Spotkania odbyły się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Już teraz serdecznie zapraszam na kolejne spotkania dla klas IV i V oraz na spotkanie z Krystyną Mire, które odbędzie się 23.10.2017 r, o godzinie 18:15- w GBP.

Anna Majrowska

Za piękne zdjęcia dziękuję Joannie Edwarczyk.

Przeczytano: 355 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl