Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

11 października 2017 20:48 | Aktualności

GMINA GOSTYCYN WYRÓŻNIONA NA FORUM EKONOMII SPOŁECZNEJ

 We wtorek (3 października br.) w Toruniu odbyło się Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej. Wydarzenie zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu i Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej. Patronem honorowym został Marszałek Województwa Pan Piotr Całbecki. Celem tegorocznego forum było upowszechnianie idei ekonomii społecznej jako jednego z narzędzi w zakresie integracji społecznej i zawodowej grup defaworyzowanych, w szczególności młodych ludzi na rynku pracy. W trakcie konferencji Pan Marszałek wręczył wyróżnienia specjalne dla osób, instytucji i samorządów wyróżniających się w tej dziedzinie. 

Wyróżnienie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu pn. "Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej" w 2017 roku w kategorii gminy wiejskie otrzymała także Gmina Gostycyn, która była inicjatorem powstania Spółdzielni Socjalnej "Borowiacki Wigor" i cały czas wspiera ją w działaniach. Poza tym na terenie gminy działa już od kilku lat drugi podmiot ekonomii społecznej czyli Górnicza Wioska, z którą samorząd także współpracuje na rzecz rozwoju i promocji gminy Gostycyn.

Wyróżnienie w imieniu Wójta Gminy Gostycyn Ireneusza Kucharskiego -odebrała Justyna Kożuch – Prezes Spółdzielni. Nagrodę wręczyli Pan Piotr Całbecki Marszałek Województwa oraz Pani Krystyna Żejmo-Wysocka Przewodnicząca Regionalnego Komitetu Ekonomii Społecznej.

Przeczytano: 478 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl