Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

14 maja 2018 11:12 | Aktualności

„Słowo źródłem inspiracji” - wyniki

11 maja 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Recytatorskiego „Słowo źródłem inspiracji”. Konkurs w tym roku  skupił aż 66 wykonawców. Uczestnicy rywalizowali w Turnieju Recytatorskim w III kategoriach wiekowych: dzieci z klas I-III szkół podstawowych, IV-VI szkół podstawowych oraz młodzież klas VII  szkół podstawowych i II, III gimnazjum.

Laureaci I, II i III miejsca wszystkich kategorii wezmą udział w finale turnieju w Bydgoszczy.

Recytacje oceniało Jury w składzie: Barbara Sobotka – przewodnicząca,

Ewa Żarska- członel oraz Kazimierz Żarski- członek

po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja przyznała następujące wyróżnienia i nagrody:

W kategorii klas I-III:

Trzy I miejsca otrzymali:   

-Julia Stucka ( Szkoła Podstawowa w Gostycynie) z wierszem „Chrząszcz” Jana Brzechwy,

- Krzysztof Karnecki(Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi), który recytował „Ptasie Radio” Juliana Tuwima

-Zuzanna Jelińska(Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi) za wyrecytowanie wiersza „Jajko” Jana Brzechwy,

Wielu uczestników tej kategorii otrzymało również wyróżnienia:

- Marta Rydzkowska- Szkoła Podstawowa w Lubiewie

- Nikola Różańska- Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi

- Maja Porożyńska- Szkoła Podstawowa w Gostycynie

- Emilia Kłosowska- Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi

- Helena Berendt- Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

-Amelia Falkowska-Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

-Agata Schenk- Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi

-Aurelia Urban- Szkoła Podstawowa w Lubiewie

- Natalia Cherek -Szkoła Podstawowa w Bysławiu

W kategorii klas IV-VI:

miejsce I :

- Kornelia Ziółkowska (Szkoła Podstawowa w Lubiewie)- „Dialog z pluskwą” Ludwik Jerzy Kern,

miejsca II:

- Marta Szreiber- „ O rupakach” Danuta Wawiłow, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi

- Maksymilian Sobkiewicz(Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie)- „Ballada o kogucie” Wanda Chotomska

miejsce III:

- Łucja Pril- „Żaba” Jan Brzechwa, Szkoła Podstawowa w Żalnie

wyróżnienia:

- Lena Kamińska(Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie)

- Kamil Opoczyński(Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi)

- Zuzanna Wojtas(Szkoła Podstawowa w Gostycynie)

- Dobromiła Szpaczyńska- Szkoła Podstawowa w Gostycynie

- Agnieszka Wąśniewska(Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi)

- Nikola Megger- (Szkoła Podstawowa w Gostycynie)

III. w kategorii klas VII oraz II i III gimnazjum

miejsce I:

- Amelia Szrajber- „ Buffo” Wisława Szymborska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi

miejsce II:

- Mateusz Drelich- „Monolog znerwicowanego ucznia” Monika Popek, Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi

miejsca III:

- Julia Wiśniewska- „Mały Książę”(fragment) Antoine de Saint- Exupery, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi

- Amelia Gostomska- „List trzeci” Anna Ciarkowska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi

wyróżnienia:

- Robert Jeschke(Szkoła Podstawowa w Stobnie)

- Wiktoria Konkolewska- (Szkoła Podstawowa w Żalnie)

 

Finał Turnieju odbędzie się w trzech turach:

• 15 czerwca 2018 r. (piątek) – młodzież z klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z klas II i III

• 16 czerwca 2018 r. (sobota) – uczniowie szkół podstawowych z klas IV - VI

• 17 czerwca 2018 r. (niedziela) – dzieci z klas I – III SP

Przeczytano: 270 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl