Gmina Gostycyn
https://gostycyn.pl

19 lutego 2019 08:23 | Aktualności

Złote Gody w Gminie Gostycyn

W dniu 8 lutego 2019r. w Domu Dziennego Pobytu „Senior Wigor” odbyła się uroczystość jubileuszowa Złotych Godów. Wśród małżeństw świętujących rocznicę jakże pięknego jubileuszu znaleźli się Państwo:

1) Aniela i Józef Błajek

dsc_0597.jpg

2) Teresa i Witold Mazalon

dsc_0598.jpg

3) Czesława i Chryzanty Okonek

dsc_0591.jpg

4) Jadwiga i Edward Weyna.

dsc_0585.jpg

Wójt Gminy Ireneusz Kucharski w asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Hanny Kufel  przywitał Szanownych Jubilatów oraz wyraził wielki szacunek dla ich wytrwałości i wzajemnego zrozumienia podczas wspólnie przeżytych lat. Za zgodność pożycia małżeńskiego i trud jaki włożyli dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny, docenieni zostali przez nasze Państwo. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uroczystej dekoracji medalami dokonał Wójt Gminy Gostycyn Ireneusz Kucharski.

Dodatkowo Jubilaci otrzymali pamiątkowy list gratulacyjny, upominek oraz kwiaty. Z okazji tak pięknej uroczystości wzniesiono toast symboliczną lampką szampana za dalsze zdrowie małżonków. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.  Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.

 dsc_0577.jpg

Państwo Aniela i Józef Błajek mieszkają w Wielkim Mędromierzu. Jubilatka urodziła się w miejscowości Szczutki (gmina Sicienka), natomiast Jubilat pochodzi z Okonin Nadjeziornych. Pani Aniela i Pan Józef poznali się w pociągu. Związek małżeński zawarli 23 listopada 1968r.  Mają córkę i syna oraz 3 wnucząt. Pracę zawodową związali z prowadzeniem pięciohektarowego gospodarstwa rolnego, a obecnie cieszą się sobą i odpoczywają  gronie rodziny.

 

Kolejni jubilaci, Państwo Teresa i Witold Mazalon mieszkają w Gostycynie. Poznali się na zabawie tanecznej w Wielkiej Kloni. Związek małżeński zawarli 3 lutego 1968r. Doczekali się dwójki dzieci, sześcioro wnucząt oraz troje prawnuków. Pani Teresa  nadal pracuje w aptece w Gostycynie, a pan Witold pracował na kolei aż do emerytury. Wspólnie wybudowali dom i do dziś mieszkają w nim wraz z córką, zięciem i wnuczką.

 

Państwo Czesława i Chryzanty Okonek związek małżeński zawarli 24 sierpnia 1968 r. w Tucholi.  Pani Czesława urodziła się w Zalesiu, później z rodzicami zamieszkała w Małym Mędromierzu. Jubilat przez krótki czas pracował na PKP w Pruszczu, następnie w Spółdzielni Inwalidów „Tuchmet” w Tucholi. Tam właśnie poznał swoją przyszłą wybrankę serca. Obecnie mieszkają w Pruszczu w rodzinnej miejscowości Pana Chryzantego. Mają dwóch synów i córkę oraz 2 wnucząt. Wspólnym wysiłkiem zbudowali dom dla całej rodziny. Obecnie Pani Czesława dba i pielęgnuje działkę. Natomiast Pan Chryzanty jest ogromnym miłośnikiem świata komputerów i najbardziej lubi spędzać czas przed tabletem pogłębiając zdobytą wiedzę i analizując możliwości internetu.

 

Następni Jubilaci, Państwo Jadwiga i Edward Weyna z Gostycyna związek małżeński zwarli 22 czerwca 1968 r. Wychowali 2 synów, doczekali się wnuczki i trzech wnuków. Jubilat przepracował 40 lat jako ślusarz-spawacz w SKR Gostycyn i Spółce „Kamionka”. Pan Edward jest miłośnikiem sportu, a w szczególności piłki nożnej oraz do dnia dzisiejszego, jeśli tylko zdrowie na to pozwala, lubi majsterkować. Pani Jadwiga zajmowała się wychowywaniem dzieci i prowadzeniem gospodarstwa domowego.  

Zdjęcia: