Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

20 września 2017 20:33 | Aktualności

„Rozaliada 2017” w Gostycynie

W przeddzień odpustu ku czci św. Rozalii w Gostycynie zorganizowana została pierwsza „Rozaliada”, która przyjęła formę festynu parafialno-rodzinnego.
Spotkanie, które koordynował sołtys sołectwa Gostycyn, pan Jerzy Ochała , odbyło się przy miejscowej szkole podstawowej. Na początku ks. proboszcz Jerzy Prekop przypomniał znaczenie kultu św. Rozalii. Każdy kto przyszedł znalazł coś dla siebie. Były konkursy, loteria fantowa, dmuchane zamki. Na hali sportowej odbywała się rywalizacja par w siatkówce o puchar wójta Gminy Gostycyn. Smakosze mogli poczęstować się grochówką, bigosem oraz słodkościami. Czas wypełniły także występy artystyczne dzieci I komunijnych z Gostycyna oraz scholi „Aniołki” z parafii w Rudzkim Moście. Współorganizatorami „Rozaliady” byli: Gminny Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Gostycyna oraz Partnerstwo "Bory Tucholskie” i PCPR w Tucholi.

Przeczytano: 718 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl