Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

28 września 2017 00:01 | Aktualności

Smaki Regionów

Miło nam poinformować, iż nasza mieszkanka, Pani Marzena Przytarska z Przyrowy, otrzymała KULINARNĄ PERŁĘ w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” na targach „Smaki Regionów”, które odbywały się w Poznaniu.

Pani Marzena otrzymała nagrodę za PIOŁUNÓWKĘ TUCHOLSKĄ. Jak nam zdradziła laureatka, sekret tego trunku leży w doborze odpowiednio wyselekcjonowanego zioła piołunu.  Pani Marzena jest w trakcie zgłoszenia produktu na listę produktu tradycyjnego  w  Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Z województwa kujawsko-pomorskiego nagrodę otrzymały jeszcze dwa produkty m.in. kujawskie powidła oraz śliwki korzenne Aurelii.

Gala siedemnastej już edycji konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów, organizowanego przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego odbyła się w niedzielę 24 września.  W tym roku te prestiżowe statuetki przyznano 57. produktom i 14. daniom regionalnym. Wręczono też 6. Kluczy do Polskiej Spiżarni, wyróżnienia przyznawanego osobom szczególnie zasłużonym w regionach dla wspierania kulinarnego dziedzictwa, promocji i budowy rynku produktów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych.

Celem konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” jest identyfikacja i gromadzenie wiedzy o oryginalnych regionalnych potrawach, stanowiących dziedzictwo kulinarne regionu, wytwarzanych w firmach gastronomicznych i gospodarstwach agroturystycznych, a także promowanie i stymulowanie wykorzystania zasobów lokalnej, tradycyjnej żywności przez regionalną gastronomię.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Przeczytano: 575 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl