Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

03 października 2017 20:20 | Aktualności

Wioska Miodowa - Sezon 2017

W tym roku sezon rozpoczął się już w kwietniu, kiedy to pierwsi goście z (miasta) Piły odwiedzili nas już 8 dnia kwietnia. 3 maja zorganizowaliśmy dzień otwarty. Potem zawitali do nas turyści z Koronowa, Tucholi, następnie młodzież z gminy Lisewo i dzieci z miejscowej szkoły podstawowej oraz szkoły specjalnej z Tucholi. W czerwcu uruchomiliśmy po raz pierwszy w sezonie miodową kawiarenkę. W każdą sobotę można było odwiedzić nas w godzinach od 14 do 18 i wykonać własnoręcznie świecę oraz posmakować miodowych przysmaków.  W tym roku gościliśmy uczniów podstawówki z Lubiewa, Lipki i Różanny. Była też grypy studyjne z LGD Dorzecza Zgłowiączki (gmina Boniewo, Izbica Kujawska, Lubraniec, Chodecz, Kowal) oraz LGD Gmin Dobrzyńskich (powiat rypiński), LGD „Vistula Terra Culmensis”  (Chełmo, Grudziądz, Płużnica, Grubno, Radzyń Chełmiński, Nowa Wieś Królewska, Świerkocin, Wąbrzeżno, Stolno, Lisewo, Biały-Bór, Kornatowo).

Poza gośćmi grupowymi, odwiedziły nas także osoby indywidualne i rodziny m.in. z Łodzi, Krakowa, Oświęcimia, Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Bytowa Redy, Broniewa (powiat nakielski), Radłowa k. Tarnowa, a nawet ze samego Paryża we Francji. Gościliśmy także ekipę Radia Pik z programem „Ale PIKne lato!” na czele z redaktorem p. Michałem Słobodzianem. Pod koniec lipca, po drodze w swojej wędrówce na Jasną Górę, zawitali do nas także pielgrzymi z Bytowa.

Dnia 1 sierpnia br. uczestniczyłam wraz z sołtyską Eweliną, w programie na żywo w TVP Bydgoszcz –„Region pełen lata”.

Dzień 11 sierpnia zapamiętamy na pewno wszyscy. Na szczęście nawałnica oszczędziła nasz domek miodowy.

Kolejny już rok za nami , a w przyszłym obchodzić będziemy Jubileusz 10-lecia! Trzymajcie za nas kciuki. Zapraszamy już na wiosnę, kiedy to pszczółki znowu wylecą ze swoich uli!

Iwona Śpica

koordynator

Przeczytano: 452 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl