Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

30 października 2017 14:06 | Aktualności

Gmina zadbała o odwodnienie fundamentów i odprowadzenie wód powierzchniowo-opadowych z obrębu kościoła parafialnego w Gostycynie.

Przypomnijmy, iż niedawno kościół parafialny w gminie Gostycyn doczekał się  gruntownego remontu zarówno dachu jak i elewacji. Środki na ten cel pozyskano za pośrednictwem Gminy Gostycyn ze środków programu PO RYBY.

Niestety  panująca w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu wilgoć, wywierała bardzo niekorzystny wpływ na mury kościoła. Chcąc uchronić zabytkowy kościół od postępującej dewastacji, Gmina Gostycyn  wyasygnowała środki na kompleksowe odwodnienie obiektu. W tym celu zlecono firmie „Kamionka”, ułożenie specjalnych rur drenarskich, które  mają za zadanie bieżące odprowadzanie nie tylko powierzchniowych wód deszczowych ale jak się również okazało wód gruntowych. Należy wspomnieć, iż ukształtowanie terenu na którym zlokalizowany jest kościół powoduje napływanie wód gruntowych najprawdopodobniej z wyższych części przykościelnego cmentarza.

Wykonana inwestycja, a w finalnym efekcie stopień zbierania wód,  pokazały najpełniej jak bardzo niezbędne było wykonanie przedmiotowego zadania.

Miejmy nadzieje, iż wykonane zadanie uchroni obiekt od dewastacji związanej z niekorzystnym oddziaływaniem opadów atmosferycznych na mury kościoła.

Wartość inwestycji wyniosła ok 17 000 zł. 

Kolejnym krokiem Gminy będzie powiększenie przykościelnego parkingu. W tym celu Wójt Gminy Gostycyn podpisał umowę użyczenia z Biskupem Diecezji Pelplińskiej o  przekazanie Gminie Gostycyn gruntów na ten cel. O postępach w przedmiotowej sprawie będziemy na bieżąco informować.


Przeczytano: 582 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl