Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

19 października 2017 08:19 | Aktualności

Uczniowie naszych szkół uczestniczyli w turnieju "Pingpongowy Narodowy".

Święto tenisa stołowego-14.10.17r.

Jak już wcześniej informowaliśmy, liczne grono sympatyków tenisa stołowego z gminy GOSTYCYN (70 osób ze szkół w Pruszczu i Gostycynie) wzięło udział w imprezie sportowej promującej tenis stołowy oraz ping-pong na STADIONIE PGE NARODOWY w Warszawie. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Gostycyn Pana Ireneusza Kucharskiego oraz Posła na SEJM RP Pana Łukasza Schreibera – serdecznie dziękujemy.

 Szczególne podziękowania kierujemy do Prezesa  Polskiego  Związku Tenisa Stołowego w Warszawie Pana Dariusza Schumachera, który pokrył koszty przejazdu.

Około 5000 uczestników (kibiców, zawodników oraz gości) wzięło udział w święcie tenisa stołowego na stadionie PGE Narodowy.

 W rywalizacji dzieci i młodzieży,  można było podziwiać nowoczesny sprzęt do tej dyscypliny sportu na którym rywalizowali mistrzowie:

m.in. mistrz świata Joergen Persson ze Szwecji, Petr Korbel z Czech a także rodzime gwiazdy: Natalia Partyka, Lucjan Błaszczyk , Leszek Kucharski.

Obecny był także 2-krotny mistrz świata w ping-pongu(rakietka bez okładzin)

- Anglik Andrew Baggaley- obecnie zawodnik ZOOLESZCZA Gwiazdy Bydgoszcz.

 Byli też znani sportowcy z innych dyscyplin m.in. Tomasz Hajto-piłkarz, obecnie komentator sportowy oraz Andrzej Huszcza-żużlowiec.

Odważni mogli pograć z mistrzami a także dostać autograf czy zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Dużym wydarzeniem była także impreza Błaszczyk Show gdzie mistrzowie popisywali się umiejętnościami wręcz z pogranicza umiejętności cyrkowych. Największe wrażenie wywarła gra niepełnosprawnych m.in. na wózkach.

Patronat na imprezą objął Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka a całość na żywo relacjonowała TVP Sport.

Wykorzystując pobyt na stadionie uczestnicy zwiedzili obiekt, podziwiając właściwie wszystko: trybuny, dach ,loże dla VIP-ów, kabiny komentatorskie i ogromny telebim o powierzchni 65m2. Niestety na płycie nie było już trawy, usuniętej po ostatnim meczu z Czarnogórą.

Przy okazji pobytu w stolicy młodzież zobaczyła także kilka pięknych i ważnych miejsc m.in. Krakowskie Przedmieście wraz z Pałacem Namiestnikowskim, Stare miasto oraz Plac Piłsudskiego.

Zmęczeni ale pełni wrażeń sportowych, i nie tylko uczestnicy wycieczki wrócili do domu.

To nie koniec przygody z tenisem stołowym, bowiem na zaproszenie Pana Zbigniewa Leszczyńskiego - trenera klubu ZOOLESZCZ Gwiazdy Bydgoszcz grupa tenisistów z gminy Gostycyn pojedzie na mecz LOTTO Superligi do Bydgoszczy.

 

 

Koordynator Sportu w Gostycynie-Marek Szweda

Przeczytano: 693 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl