Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

19 października 2017 08:39 | Aktualności

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodziliśmy „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca". Tego dnia WOŚP podjęło próbę pobicia rekordu w jednoczesnym 30 minutowym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie przyłączyła się do akcji bicia rekordu Guinessa. 48 chętnych uczniów wraz z organizatorką panią Romą Żmudzką i nauczycielkami: Eweliną Drzycimską, Wiolettą Górską, Kamilą Borowicz, Magdaleną Kwasigroch oraz szkolną pielęgniarką panią Różą Chyrkowską zebrało się na hali sportowej i od 12 do 12.30 na pięciu fantomach współnie uczestniczyło w największej lekcji resuscytacji.

Uczniowie przygotowali plakaty i hasła tematyczne, a na lekcji biologii zostały przypomniane zasady udzielania pierwszej pomocy. Całość została uwieczniona przez pana Michała Szelmickiego na filmie i wykonanych przez panią Joannę Edwarczyk zdjęciach. O tym, czy udało się z naszym udziałem pobić zeszłoroczny rekord dowiemy się już niedługo.

Przeczytano: 721 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl