Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

10 listopada 2017 07:28 | Aktualności

Razem bezpieczniej - podsumowanie akcji w Gostycynie

W dniu 31 października 2017 roku w godz. 7.15-8.00 w SP w Gostycynie przeprowadzono akcję profilaktyczną skierowaną do rodziców przewożących swoje pociechy do szkoły: „Mamo, Tato – Zanim ruszysz – zapnij pasy! Widzisz szkołę, zebrę – zdejmij nogę z gazu! Piłeś – nie jedź! SZANUJ ŻYCIE NASZE!”

Działania te miały charakter profilaktyczno – wychowawczy oraz edukacyjno – socjalizacyjny i były kolejnym etapem (2017 r.), który realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi z partnerami: policją i strażą pożarną.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tucholi z wydziału ruchu drogowego, w asyście 2 dzieci Julii i Patryka z klas I sprawdzali, czy rodzice i dzieci mieli zapięte pasy i czy młodsze dzieci były przewożone w odpowiednim miejscu i w fotelikach bezpieczeństwa.

Podczas akcji dzieci rozdawały znaczki z uśmiechniętymi buźkami tym kierowcom, którzy zgodnie z przepisami zapinali sobie i swoim pociechom pasy bezpieczeństwa, a maluchy przewozili w fotelikach bezpieczeństwa. Smutne twarzyczki z napisem: „MAMO, TATO – ZAPNIJ MI PASY…” otrzymali Ci, którzy zapominali o bezpieczeństwie przewożonych w samochodzie dzieci. Na szczęście tych było bardzo nieliczne grono. Podczas akcji sprawdzono również stan trzeźwości kierowców oraz czy dzieci są bezpiecznie przewożone w autobusie szkolnym. Rodzice byli zaskoczeni akcją, ale mamy też nadzieję, że wdzięczni za to, iż dbamy o bezpieczeństwo ich pociech.

Po akcji na parkingu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tucholi oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi spotkali się z uczniami klas I-III w świetlicy szkolnej. Policjanci przeprowadzili z dziećmi pogadankę o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Poprosili o przypominanie rodzicom o tym, żeby zawsze zapinali im pasy bezpieczeństwa, jeździli z dozwoloną prędkością i pamiętali o fotelikach, dobranych odpowiednio do wzrostu i wagi dziecka. Zwrócono też uwagę, aby dzieci nigdy nie wsiadały do auta, gdzie kierować nim miałby nietrzeźwy kierowca. Dzieci obejrzały film o bezpiecznych zachowaniach w warunkach zimowych. Strażacy natomiast przypomnieli o zagrożeniach pożarowych w domu, o tym jak zachować się w przypadku zauważenia pożaru, co to jest czad i co można zrobić, aby w domu było bezpieczniej. Pokazali urządzenia służące do alarmowania w razie zagrożenia. Atrakcją dla dzieci było przybycie strażaka w stroju bojowym oraz otrzymanie upominków: zakładek do książek oraz słodyczy. Pedagog szkolny- opiekun szkolny akcji „Razem bezpieczniej”- ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III SP o tematyce bezpieczeństwa na drodze i w domu. Na prace czekamy do 15 listopada.

Przeczytano: 509 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl