Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

20 listopada 2017 17:43 | Aktualności

Pomoc finansowa dla Gminy Gostycyn od Fundacji KGHM Polska Miedź

W dniu 15 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni im. Klary Prillowej odbyło się spotkanie związane z wręczeniem przez zarząd Fundacji KGHM Polska Miedź darowizn finansowych i rzeczowych na rzecz 10-ciu gmin poszkodowanych w czasie nawałnicy w sierpniu bieżącego roku. 

Na spotkaniu obecni byli m.in. Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Dyrektor Naczelny Centrali KGHM Polska Miedź S.A. / Prezes Fundacji KGHM Polska Miedź Jakub Bednarek, burmistrzowie i wójtowie gmin, które otrzymały pomoc finansową.

Wójt Ireneusz Kucharski podziękował zarządowi Fundacji za pomoc, która wesprze gminę w działaniach związanych z nawałnicą. Gmina Gostycyn otrzymała pomoc o wartości 21 tys. zł na potrzeby osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy o nieuregulowanej sytuacji własnościowej. Ponadto gmina otrzymała pomoc w wysokości 34 tys. zł. na dofinansowanie zakupu lub wynajmu kontenerów mieszkalnych.

Pozostałe gminy, które otrzymały pomoc od Fundacji KGHM Polska Miedź: Kcynia, Sępólno Krajeńskie, Koronowo, Kęsowo, Szubin, Żnin, Barcin, Tuchola, Sośno.

 

 

 

Przeczytano: 628 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl