Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

30 listopada 2017 23:09 | Aktualności

Mikołajkowy prezent od Empiku – tysiąc książek dla szkoły w Gostycynie

Już 4 grudnia do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przyjedzie świąteczna ciężarówka wypełniona tysiącem książek wybranych przez uczniów. To nagroda, którą dzieci wygrały w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zorganizowanym przez Empik. Zwycięska praca otrzymała aż 28254 głosy, a podstawówka w Gostycynie znalazła się w dziesiątce wyróżnionych szkół z całej Polski.

Zanim do szkoły dotrą książki, Empik podziękuje mieszkańcom za ich zaangażowanie. Już od godziny 11.00 specjalni wysłannicy Empiku będą ogłaszać sukces podstawówki w całym Gostycynie. A o godzinie 12.00 nastąpi uroczyste przekazanie tysiąca nowych książek do szkolnej biblioteki. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować pracę konkursową, czyli zdjęcie, na którym dzieci zaaranżowały scenkę ilustrującą okładkę dowolnie wybranej książki. – Książka Anny Onichimowskiej to historie o naszych rówieśnikach. Chociaż każdy z nich jest inny i pochodzi z różnych „10 stron świata”, jest takim samym nastolatkiem, który czuje, przeżywa, spełnia marzenia. Wszyscy mają pasje i pragną je realizować. Mają też wybór, którego mogą dokonać. My również mamy problemy, dylematy i każde z nas także ma wybór. Czasami sami decydujemy o swoim losie, jednak „głos sumienia” często okazuje się wsparciem. Tym głosem może być ktoś bliski. Ważne jest to, aby nie zamykać się na problemy innych, respektować je, bo tym „głosem sumienia” możemy okazać się my sami – czytamy w opisie zdjęcia.

Pół tysiąca podstawówek z całej Polski zgłosiło się do konkursu „Tysiąc powodów by czytać”, w którym Empik rozdaje szkolnym bibliotekom łącznie aż 10 000 książek. Spośród placówek, które zgłosiły się do konkursu i spełniły wytyczne regulaminu,  nagrodzonych zostanie dziesięć szkół podstawowych państwowych lub społecznych. Po tysiąc książek otrzyma pięć małych szkół, w których uczy się do stu uczniów i pięć z większą liczbą chętnych do czytania dzieci, aby wyrównać szanse w głosowaniu. Empik wspiera szkoły w zapełnianiu bibliotecznych półek, już po raz drugi organizując akcję i konkurs pod hasłem „Tysiąc powodów by czytać”. Uczestnicy programu Mój Empik współtworzą akcję – na ten cel przekazywana jest część każdej transakcji przy użyciu karty, stanowi ona cegiełkę wspierającą rozwój czytelnictwa wśród dzieci i przyczynia się do odkrywania przez nie niezwykłego świata literatury.

 

strona konkursu: http://www.empik.com/biblioteki

 

Szkoły, które wygrały w konkursie:

Szkoła Podstawowa w Szonowicach (woj. śląskie) – 33 943 głosy

Publiczna Szkoła Podstawowa w Chotowej (woj. podkarpackie) – 33 230 głosów

Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach-Grubakach (woj. mazowieckie) – 32 617 głosów

Szkoła Podstawowa w Lgocie Małej (woj. śląskie) – 14 941 głosów

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie (woj. zachodnio-pomorskie) – 13 847 głosów

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu (woj. mazowieckie)

 – 29 856 głosów

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie (woj. śląskie)

– 28 721 głosów

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie (woj. kujawsko-pomorskie) – 28 254 głosy

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pawłosiowie (woj. podkarpackie) – 24 943 głosy

Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli (woj. mazowieckie) – 18 944 głosy

 

Empik to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku, istnieje od blisko 70 lat. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek i niekwestionowany lider w kategoriach wydawniczych (książki, muzyka, film). Empik organizuje ponad 1500 wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych rocznie, które gromadzą łącznie ponad 100 tysięcy uczestników. Są to przede wszystkim spotkania autorskie (w tym ponad 600 spotkań z autorami książek 300 spotkań z muzykami) a także koncerty, wystawy warsztaty kreatywne. W 240 salonach (stan na 31.05.2017) Empik oferuje dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, artykułów artystyczno-kreatywnych i papierniczych, zabawek edukacyjnych, gier planszowych, a także bilety na różnorodne wydarzenia. Empik to także jeden z największych sklepów internetowych w Polsce i lider e-commerce w naszym kraju.

 

Przeczytano: 650 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl