Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

04 grudnia 2017 07:28 | Aktualności

Nocka w szkole

Czy to możliwe, żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? W dodatku na 14 godzin z planami na kolejny raz? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak...
Dnia a właściwie i nocy 1 grudnia 2017 roku klasy VII i II i III gimnazjum (21osób) wraz z opiekunkami – panią Kamilą Borowicz i panią Małgorzatą Gumienną spotkały się o godzinie o 18 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie.
Cóż się działo? Uczniowie zaobserwowali i wykonywali doświadczenia chemiczne i fizyczne. Obejrzeli film o polskiej noblistce Marii Skłodowskiej – Curie, a następnie wykonali gazetkę na jej temat. Bawili się w podchody ściśle połączone z zadaniami chemicznymi i matematycznymi. Zapoznali się z akcją „Maraton pisania listów”, w której nasza szkoła bierze udział. Maraton ten polega na pisaniu listów do ambasad różnych krajów, dzięki którym bezpodstawnie skazani ludzie mogą wyjść na wolność. Tej nocy uczniowie, z pomocą pani Magdaleny Kwasigroch, tworzyli również ozdoby świąteczne, których pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na akcję WOŚP.
Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od komputera, czy telewizji. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania się i okazja do głębszej integracji.
Czy wiecie, jak wygląda szkoła nocą? Na to pytanie my znamy odpowiedź.

Przeczytano: 549 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl