Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

12 grudnia 2017 08:12 | Aktualności

Mikołajkowy wyjazd do Baja Pomorskiego - relacja

Świąteczny nastrój zapanował w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie na dobre… Zaczęło się od warsztatów bożonarodzeniowych z artystką z Torunia, Panią Alicją Wiślińską - Kornacką, potem odbyło się „Mikołajkowe Święto Radości”, a w miniony czwartek, 7 grudnia br. zorganizowano wyjazd do Baja Pomorskiego w Toruniu na spektakl pt. „Opowieść Wigilijna”.
Po obejrzeniu przedstawienia na uczestników wycieczki czekała niespodzianka – zaprzyjaźnione z GOK-iem aktorki, pani Barbara Rogalska i Edyta Soboczyńska zabrały nas w magiczną podróż… Mieliśmy szansę zwiedzić teatr i zobaczyć w jaki sposób powstaje scenografia i stroje do spektakli oraz jak wygląda praca aktorów i wszystkich osób tam pracujących, ale to nie koniec niespodzianek… Okazało się, że, Święty Mikołaj czekał na nas w Toruniu i przygotował dla wszystkich słodki poczęstunek. Dzieci były zachwycone!
Wyjazd do teatru zorganizowało Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalnego „Burchat” w Gostycynie w ramach zadania pt. „Rehabilitacja dzieci, które przeżyły traumę podczas nawałnicy z 11 na 12 sierpnia 2017r. poprzez uczestnictwo w edukacji kulturalnej i naukowej”. Projekt został dofinansowany w kwocie 10 000zł z Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
W harmonogramie zadania przewidziano: wyjazd do - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, zajęcia edukacyjne z robotyki i programowania oraz zakup niezbędnego sprzętu do ich przeprowadzenia.

logoum.jpg

Przeczytano: 583 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl