Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

16 grudnia 2017 10:50 | Aktualności

Mała biblioteka wielkich możliwości.

Zbiory Biblioteki Narodowej dostępne w Gostycynie.

Od stycznia 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie należy do systemu Academica czyli do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych.  Jest to elektroniczny system wypożyczania, który umożliwia między innymi licealistom i studentom korzystanie z takich publikacji naukowych jak monografie, podręczniki, artykuły czy też z całych numerów czasopism (są to już setki tysięcy dokumentów). Sam program posiada również intuicyjną wyszukiwarkę, która pomaga w przeszukiwaniu zbiorów po hasłach przedmiotowych czy frazach.

Z publikacji chronionych prawem autorskim czytelnik GBP w Gostycynie będzie mógł skorzystać na dedykowanym terminalu w czytelni biblioteki. Korzystanie z systemu jest bezpłatne. W danym czasie z terminala może korzystać jeden czytelnik, wiec warto skontaktować się z pracownikiem biblioteki i poinformować o planowanym terminie korzystania z systemu. Pracownik biblioteki pomoże oczywiście w pierwszych krokach z Academicą. 

Przypominamy również o tym, że biblioteka już od roku wypożycza książki poprzez elektroniczny system - MAK+. Czytelnicy, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak mogą skorzystać ze swojego elektronicznego konta (np. aby sprawdzić termin oddania książek luz zamówić sobie książkę „z domu”) proszeni są o kontakt z pracownikiem biblioteki. Chętnie udzielimy wszystkich informacji. 

Anna Majrowska

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

Tel. 523346251

Przeczytano: 377 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl