Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

07 marca 2018 11:42 | Aktualności

Forum Seniora

W dniu 6 marca br., dzięki inicjatywie Pana Wójta Gminy Gostycyn oraz Spółdzielni Socjalnej „Borowiacki Wigor” 50 seniorów z naszej gminy wzięło udział w bezpłatnym wyjeździe na „I Forum Seniora” organizowane przez Gazetę Pomorską. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Bydgoszczy odbyły się m.in. wykłady ekspertów z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa, nowych technologii, polityce senioralnej w województwie kujawsko-pomorskim. O złych skutkach stresu mówił na samym początku prof. Aleksander Araszkiewicz, kierownik kliniki psychiatrii w szpitalu im. dra Jurasza, następnie odbyła się prezentacja podkomisarza Adama Kumkowskiego z Komendy Wojewódzkiej Policji z Bydgoszczy, o oszustwach wobec seniorów. Ciekawy wykład miał także prof. Roman Ossowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na temat aktywności w życiu człowieka.

 

Na zakończenie seniorzy wysłuchali występu artystycznego chóru męskiego „Halka”. W przerwach wykładów seniorzy mogli skorzystać z pomiaru cukru, ciśnienia tętniczego oraz zbadać słuch. Poza salą wykładową prezentowały się m.in. stoiska Urzędu Marszałkowskiego, Gazety Pomorskiej, biura podróży, warsztatów terapii zajęciowej, przedstawiciela firmy opatrunkowej, siłowni zewnętrznych. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek i obiad.

 

 

więcej

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/r/forum-seniora-gazety-pomorskiej-relacja-na-zywo-wideo,12983772/

 

Przeczytano: 452 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl