Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

20 marca 2018 14:00 | Aktualności

Relacja ze spotkania z Posłem Łukaszem Schreibrem

W dniu 13 marca 2018 r.  w Sali kominkowej Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie odbyło się spotkanie z Posłem na Sejm RP p. Łukaszem Schreibrem.

Dzięki niezwykłej otwartości Posła oraz przyjętej formy spotkania, każdy mieszkaniec mógł przedstawić p. Posłowi swoje spostrzeżenia, uwagi oraz oczekiwania.

Spotkanie zdominowały sprawy  dotyczące przede wszystkim służby zdrowia. Nie zabrakło również rozmów dotyczących inwestycji infrastruktury drogowej.

Jeden z  tematów spotkania  dotyczył możliwości wsparcia działań dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Obecny na zebraniu Prezes OSP Gostycyn, nawiązał do wydarzeń sierpniowej nawałnicy. Podzielił się z Posłem spostrzeżeniami dotyczącymi zwalniania strażaków ochotników do akcji przez pracodawców. Obecne przepisy nie do końca precyzyjnie  określają te zależności.

Poruszano również sprawy administracji samorządowej na rożnych szczeblach organizacyjnych. Wskazano potrzeby zidentyfikowania największych problemów mieszkańców na szczeblach samorządów gminnych. Zdaniem słuchaczy, samorządy gminy najlepiej znają potrzeby swoich mieszkańców i to właśnie tam powinny być kierowane największe fundusze pomocowe.

 Na zakończenie niemal 2 h spotkania, ponownie wrócono do wydarzeń związanych z sierpniową nawałnicą. Wójt Gminy Gostycyn osobiście podziękował p. Posłowi za jego zainteresowanie w sprawy gostycyńskiej społeczności. Zaznaczył, iż gdyby nie wsparcie Rządu Polskiego dla poszkodowanych mieszkańców, Gmina Gostycyn na długie lata nie byłaby  w stanie odbudować katastrofalnych zniszczeń.

Przeczytano: 315 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl