Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

24 marca 2018 15:09 | Aktualności

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Pruszczu im. księdza Józefa Bruskiego

„Spotkaliśmy się w dniu imienin księdza, by powspominać. Żeby pamięć o nim nie zanikała i była przekazywana z pokolenia na pokolenie.” Słowa Aleksandry Kęskrawiec.

Swoją obecnością zaszczycili uroczystość wójt Ireneusz Kucharski, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Anna Bereda, ksiądz Stefan Czarnecki, sołtys wsi Pruszcz p. Janina Kołodziejska, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Kriese oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, animator sportu i rodzice.

Tuż przed uroczystością uczniowie całej szkoły udali się pod opieką swoich wychowawców na cmentarz by złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie Patrona naszej szkoły, księdza kanonika Józefa Bruskiego. Podczas loterii fantowej gromadzone były środki na nowy nagrobek patrona.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości oraz wszystkich zebranych. Głos zabrał Pan wójt, który następnie z panią sołtys wręczył drużynie piłkarskiej nowe stroje sportowe. Nasi piłkarze już niedługo reprezentować będą szkołę i gminę podczas finału wojewódzkiego „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.

Następnie odbyły się „Potyczki klasowe” dla uczniów klas 4-7 z wiedzy o życiu księdza.  Do finału przeszły zespoły klasy czwartej i siódmej.  Najlepsi okazali się uczniowie klasy siódmej. Interesującą okazała się scenka stworzona na podstawie zebranych wywiadów z mieszkańcami naszej wsi. Za jej sprawą przenieśliśmy się w czasie.

Potem odbyły się w grupach wiekowych konkursy plastyczne o tematyce przypowieści biblijnych. W dalszej części odbywały się zabawy integracyjne na Orliku oraz quiz wiosenny. Nad  sprawnym przebiegiem  imprezy czuwali nauczyciele szkoły i animator sportu. Podczas całego dnia można było skosztować ciasteczek z płatkami owsianymi (ulubionymi przysmakami księdza Józefa) wykonanymi przez rodziców oraz pysznej drożdżówki naszych kucharek. Dzień upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Nagrody dla uczniów zakupiono z Funduszu Sołeckiego, a słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację naszej uroczystości serdecznie dziękujemy.

Uroczystość odbyła się 19 marca 2018 r.

 

Przeczytano: 426 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Pruszczu im. księdza Józefa Bruskiego - 19 marca 2018 r.

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl