Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

24 marca 2018 15:12 | Aktualności

„ASOS” DLA SPÓŁDZIELNI!

Spółdzielnia Socjalna „Borowiacki Wigor” w Gostycynie otrzymała dofinansowanie w kwocie 34 620 zł z Ministerstwa Rodziny, Polityki i Pracy Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 – edycja 2018. Projekt zdobył aż 200 punktów - to doskonały wynik oceny.  Gratulujemy!
 Przedsięwzięcie realizowane będzie pod nazwą „www.pi@kny wiek”, a jego celem będzie poprawa kondycji fizycznej i psychicznej seniorów w Gminie Gostycyn poprzez rozwój oferty wsparcia i opieki w Domu Dziennego Pobytu „Senior Wigor” w Gostycynie. Spółdzielnia chce pokazać, że na emeryturze można żyć aktywnie i rozwijać swoje zainteresowania z młodości. Istotne będą dwa filary: aktywność fizyczna, która jest najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia. Drugi filar to edukacja - stoimy u progu ery, w której swobodny dostęp do technologii i Internetu staje się jednym z fundamentalnych praw człowieka. Współczesny świat w dłużej mierze przeniknął do Internetu, a ci którzy za nim nie nadążają, tracą bardzo wiele. Seniorom nowoczesne technologie sprawiają kłopoty, mimo tego chcą spróbować nowych dla nich wyzwań związanych z nowoczesną technologią, poprzez zajęcia komputerowe, które pomogą im odnaleźć się w epoce cyfrowej. Oprócz zajęć komputerowych projekt przewiduje zajęcia z aqua aerobiku pod okiem instruktora, aerobiku z elementami tańca, warsztaty wokalno – muzyczne, warsztaty z savoir vivre, kulinarne, rękodzielnicze, florystyczno – dekoracyjne, pamiętnikarstwo, a także wycieczki rekreacyjno – krajoznawcze oraz wyjazdy do opery, teatru, filharmonii czy kina.

Przeczytano: 356 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl