Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

07 maja 2018 07:16 | Aktualności

II Otwarte Mistrzostwa Gminy Gostycyn w Piłce Siatkowej „par mieszanych"

Gostycyn godnie i na sportowo uczcił 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W czwartek 3 maja w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Gostycynie zgromadziła się liczna rzesza miłośników siatkówki. Odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Gostycyn w Piłce Siatkowej „par mieszanych”. W zawodach uczestniczyły 2 drużyny z Lniana, 1 z Kamienia Kr., 1 z Kęsowa i 1 z Legbąda. Skład uzupełniły 3 drużyny z Gostycyna. Po przywitaniu i losowaniu drużyny podzielono na 2 grupy. Na dwóch boiskach o wymiarach 7x7 wszystkie drużyny z 2 grup rywalizowały systemem ”każdy z każdym”. Regulamin określał, że w drużynie musi być co najmniej jedna pani.
Zwycięzcy grup grali w finale, a zdobywcy 2 miejsca o III miejsce. Rywalizacja stała na wysokim poziomie i była bardzo zacięta i wyrównana, bowiem o zwycięstwie w grupach decydował stosunek setów.
A oto wyniki:
W meczu finałowym Lniano 2 pokonało Kamień Kr. 2:0
a w meczu o 3 miejsce Gostycyn 3 pokonał Legbąd również 2:0

Klasyfikacja końcowa:

1. LNIANO 2 (PAULINA BIAŁECKA, JAKUB SAWICKI)

2. KAMIEŃ KR. (NATALIA RYBACKA, DAMIAN KAPŁANOWSKI)

3. GOSTYCYN 3 (Maria Anhalt, Karol Rożewski)
4. LEGBĄD
5 - 6. GOSTYCYN 1, GOSTYCYN 2
7 - 8. LNIANO 1, KĘSOWO
Mecze były zacięte i wyrównane, wiele setów kończyło się minimalną wygraną, poza zasięgiem była drużyna zwycięzców z Lniana(wygrali wszystkie mecze i nie oddali ani jednego seta) Grupa kibiców, w tym rodzice zwycięzców żywiołowo dopingowała uczestników. Uczestnicy podkreślali perfekcyjną organizację i sportową atmosferę zawodów.
Zwycięzcy otrzymali Puchary , zdobywcy miejsc 1-3 medale oraz nagrody w postaci koszulek z logo Gminy Gostycyn. Nagrody w imieniu Wójta Gminy Gostycyn wręczał vice-przewodniczący Rady Gminy Gostycyn Józef Marian Kloska i Koordynator Sportu. Zawody sędziowali na 2 boiskach pp. Jozef Kloska i Marek Szweda.
Na koniec drużyny zrobiły wspólne zdjęcie i umówiły na następne zawody.


Koordynator Sportu w Gostycynie-Marek Szweda

Przeczytano: 345 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl