Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

10 maja 2018 09:33 | Aktualności

„Od stolika nr 9 do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostycynie”

Właśnie przy stoliku nr 9 w sanatorium w Ciechocinku spotkał się nasz czytelnik z tatą autorki i takim sposobem pani Joanna Jax trafiła do nas.

Joanna Jax, autorka takich powieści jak „Dziedzictwo von Becków”, „Piętno von Becków”, saga „Zemsta i przebaczenie” i „Długiej drogi do domu”.

Przyjechała do nas z Olsztyna, gdzie mieszka i pracuje. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pisze powieści, maluje na szkle, tworzy grafiki i uwielbia literaturę biograficzną. Prywatnie jest mamą, a na spotkania autorskie zabiera tatę. Jak łączy swoje pasje, obowiązki i pisarstwo opowiedziała nam na spotkaniu autorskim 26.04.2018 r. Opowiadała nam też o tym skąd czerpie inspiracje i dlaczego umieszcza swoje historie w okresie II wojny światowej.

Książki autorstwa Jax to często rozbudowane sagi rodzinne, które rozgrywają się na przestrzeni kilkunastu, kilkudziesięciu lat i łączą w sobie wydarzenia historyczne. To splątane losy ludzi, wartka akcja i nieoczekiwane zwroty. Są lubiane, często wręcz połykane, a po książki Jax ustawiały się u nas kolejki. Po spotkaniu był czas na zakup powieści, autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest ze środków finansowych Instytutu Książki.          

 

Magdalena Górka

GBP Gostycyn

tel. 523346251

gostycyngbp@wp.pl

www.gostycyn.las.pl

Przeczytano: 329 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl