Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

27 maja 2018 11:26 | Aktualności

Dzień Samorządu Terytorialnego w Kancelarii Prezydenta RP

      25 maja br. na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP, Wójt Gminy Gostycyn Ireneusz Kucharski uczestniczył w spotkaniu z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, który przypada 27 maja.

     Uroczystość z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

     Prezydent w swoim przemówieniu podkreślił, że  odbudowanie samorządu terytorialnego było "jedną z lepszych rzeczy" jakie wydarzyły się po 1989 r. Odtworzenie, odbudowanie samorządu terytorialnego to było oddanie istotnej części spraw publicznych, tych bliskich zwykłemu człowiekowi, w ręce społeczne (...). Tak się stało i tak się dzieje. I to bardzo dobrze, że władza sprawowana jest na szczeblu lokalnym, na szczeblu regionalnym. Władza niezależna od tej, która realizowana jest, jako władza centralna" – zaznaczył prezydent.

     Za pośrednictwem obecnych w spotkaniu przedstawicieli samorządów, przekazał wszystkim samorządowcom pozdrowienia i podziękowania za pracę na rzecz lokalnych społeczności.

Przeczytano: 366 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl