Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

19 czerwca 2018 10:55 | Aktualności

IX Powiatowe Dyktando "O pióro Wójta Gminy Gostycyn"

7 czerwca w Szkole Podstawowej w Gostycynie odbyło się IX Powiatowe Dyktando "O pióro Wójta Gminy Gostycyn". Do Konkursu przystąpiło 29 uczestników z klas trzecich powiatu tucholskiego.
I miejsce zdobyła Amelia Nowak - SP Cekcyn
II miejsce zdobył Igor Wilkowski - SP Bysław
III miejsce zdobył Jakub Szaraficki - SP Cekcyn
Zofia Idzikowska - SP nr 5 Tuchola

Wyróżnienia otrzymali:
-Agata Pipowska - SP nr 3 Tuchola
-Axel Twardowski - SP nr 3 Tuchola
-Joanna Dekowska - SP Cekcyn
-Szymon Rajzer - SP Cekcyn
-Tymoteusz Derdowski - SP Cekcyn
-Julia Stucka - SP Gostycyn
-Marcel Ossowski - SP nr 3 Tuchola
-Wiktoria Kuffel - SP Gostycyn
-Zuzanna Sząszor - SP Bysław
-Jakub Kucharski - SP Klonia
-Remigiusz Kowal - SP Gostycyn
Dyktando zostało przesłane z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy
Komisja w składzie: Małgorzata Poppa-Mielcarska, Dorota Rybczyńska, Hanna Stołowska i Emilia Grzempa sprawdzały poprawność ortograficzną uczniów.
Nagrodę główną czyli pióro oraz pozostałe nagrody wręczył wójt gminy Gostycyn pan Ireneusz Kucharski oraz sekretarz gminy pani Dorota Gromowska.
Organizatorem dyktanda była pani Małgorzata Kołomyjska.

Z CZEGO SŁYNIE POLSKA?
Polska to piękne krajobrazy. Na północy morze z wysokimi falami, na południu góry z łagodnymi lub stromymi zboczami. W całym kraju jeziora pełne ryb i lasy, które jesienią kuszą grzybiarzy.
W Polsce mieszkają życzliwi ludzie. Serdecznie witają gości, a potem częstują tym, co mają w domu najlepsze, zgodnie z powiedzeniem: "Czym chata bogata, tym rada". Na stół wystawiają różne smakołyki: świeży chrupiący chleb, kiełbasy, szynki, pieczoną kaczkę, smalec ze skwarkami, a na osłodę zdrowy złocisty miód.
Kiedy polscy sportowcy biorą udział w ważnych zawodach, nasz kraj staje się ogromną strefą kibica. Dorośli i dzieci ubierają koszulki i duże kapelusze w narodowych barwach. Wszyscy głośno zagrzewają naszych sportowców do wysiłku. Jeśli polscy zawodnicy zdobędą medale, Polacy dumnie słuchają hymnu swojego państwa i radośnie patrzą na polską flagę, która powiewa na maszcie. Nawet małe dzieci dobrze wiedza, kim jest Kamil Stoch czy Robert Lewandowski.
Ale Polacy nie tylko kibicują swoim sportowcom, sami też uprawiają różne sporty. Ci, którzy lubią jeździć rowerem, mogą wyruszać na długą trasę wzdłuż Wisły, bo tam właśnie zbudowano ścieżkę rowerową. Po drodze jest co podziwiać!
A z czego, twoim zdaniem, słynie Polska? Otwórz szeroko oczy i uszy, poszukaj czegoś w swoim otoczeniu, co może być dumą dla naszego kraju.

Przeczytano: 300 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl