Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

15 sierpnia 2018 00:35 | Aktualności

BEZPŁATNE BADANIA I EDUKACJA DLA SENIORÓW Z GMINY GOSTYCYN - aktualizacja

 

W dniu 12 czerwca 2018r. Wójt Gminy Gostycyn Pan Ireneusz Kucharski podpisał umowę partnerską na przystąpienie do programu pn. „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”, organizowanym przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Program skierowany jest do mieszkańców gminy w wieku 60 lat i więcej.  40 seniorów z naszej gminy skorzysta zedukacji zdrowotnej w ramach programu „Aktywny senior Województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Uczestnicy bezpłatnie zostaną poddani badaniom kontrolnym ogólnolekarskim, testom sprawnościowym i  psychologicznym oraz ocenie składu masy ciała czy EKG. Głównym  koordynatorem projektu został dr Gabriel Chęsy z Regionalnego Ośrodka Medycyny Sportowej SPORTVITA Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

 Zajęcia aktywności fizycznej prowadzone będą 3-5 x w tygodniu przez minimum 3 miesiące.

 Nadzór nad realizacją zadania na poziomi gminy sprawować będzie Spółdzielnia Socjalna „Borowiacki Wigor” w Gostycynie ul. Słoneczna 4. Szczegółowych informacji udzielać będzie pani Alicja Olszowy -Pujanek.

 Program rozpocznie się na początku września tego roku.  W załączeniu szczegóły o programie oraz formularz zgody na udział w badaniu.

 

  

 

Przeczytano: 467 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl