Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

08 września 2018 09:03 | Aktualności

BEZPŁATNE BADANIA I ZAJĘCIA DLA SENIORÓW Z GMINY GOSTYCYN - uwaga! krótki termin zgłoszeń!

Serdecznie zapraszam seniorów z gminy Gostycyn do wzięcia udziału w programie pn. „Aktywny senior . Program skierowany jest do mieszkańców  w wieku 60 lat i więcej.

 

Udział jest bezpłatny, skierowany do 40 seniorów z naszej gminy, którzy zostaną poddani badaniom kontrolnym ogólnolekarskim, testom sprawnościowym i  psychologicznym oraz ocenie składu masy ciała czy EKG. Następnie przez ok. 3 miesiące odbywać się będą zajęcia aktywności fizycznej prowadzone 3 x w tygodniu na hali w Gostycynie przez wykwalifikowanego instruktora. Zajęcia mają za zadanie poprawę sprawności fizycznej i ukierunkowane są na poprawę:

• sprawności krążeniowo-oddechowej

• siły i wytrzymałości mięśniowej

• gibkości

• równowagi

Ponadto planowane są także spotkania z uczestnikami o charakterze wykładów, których celem jest przekazanie informacji o zasadach zdrowego stylu życia, prewencji upadków i związanych z nimi urazów.

 

Z uwagi na krótki termin zgłoszeń prosimy o wypełnienie deklaracji najpóźniej do dnia 11 września br. Druki dostępne są w urzędzie oraz w Domu Dziennego Pobytu w Gostycynie i na stronie www.gostycyn.pl >>tutaj<<

 

 

Przypominam również i zachęcam Państwa, aby  odbierać bezpłatne koperty życia, do wypełnienia dla osób przewlekle chorych, starszych, samotnych w specjalnie przygotowanym etui wraz z drukiem o najważniejszych informacjach do wypełnienia o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do najbliższych, czy danych osobowych. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne dla służb ratowniczych.

 

Zachęcam do skorzystania z ofert i zapraszam do urzędu po bliższe informacje.

 


Wójt Gminy Gostycyn

Ireneusz Kucharski

Przeczytano: 346 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl