Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

07 października 2018 14:50 | Aktualności

"Czyste Powietrze" dla mieszkańców Gminy Gostycyn

Z dniem 19.09.2018 r. oficjalnie ruszył program umożliwiający uzyskanie dotacji do szeregu prac zwiazanych z termomodernizacją obiektów mieszkalnych.

Nabór wniosków o dotacje i niskooprocentowane pożyczki na termomodernizację domów jednorodzinnych z rządowego programu „Czyste powietrze” odbywa się w systemie ciagłym.

Wnioski w formie elektronicznej bądź papierowej są przyjmowane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Właściwym podmiotem w sprwie dotacji dla naszego województwa jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

W ramach programu „Czyste powietrze” właściciele domów jednorodzinnych będą mogli otrzymać dotację (od 30% do 90% w zależności od dochodu) i niskooprocentowaną pożyczkę (około 2,41 proc. w skali roku) na następujące zadania:

- wymianę pieców,

- zakup i instalację urządzeń produkujących energię ze źródeł odnawialnych,

- instalację kolektorów słonecznych i pomp ciepła,

- termomodernizacje obiektów (m.in. ocieplenie ścian, stropu, dachu,wymiana stolarki okiennej).

 TABELĘ MOŻLIWOŚCI DOFINANSOWANIA ZADANIA UZALEŻNIONA OD DOCHODOWOŚCI PRZEDSTAWIA SIĘ WG TABELI:

wfos.jpg

 

Jednocześnie informujemy, iz w zwiazku z ogromnym zainteresowaniem w/w projektem, zainicjowano spotkanie informacyjne z przedstawicielami podmiotu udzielajacego dotację.

Spotkanie informacyjne w tej sprawie odbędzie się 12 października br. (piatek) o godzinie 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie.


Szczegóły w zakresie realizacji programu można również uzyskać na stronie WFOŚiGW w Toruniu.

Kliknij na poniższe zdjęcie aby dowiedzieć się więcej.

przechwytywanie_w_trybie_pelnoekranowym_20180928_150708.jpg

Przeczytano: 1023 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl