Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

06 listopada 2018 07:52 | Aktualności

"Duża i Mała Ojczyzna w 100 lecie odzyskania niepodległości" z lokalnym akcentem

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zorganizowało konferencję dotyczącą regionalizmu i patriotyzmu w małych ojczyznach. Przedstawiciele niemal stu szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego  mieli okazję wysłuchać wystąpienia Marka Gralika Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, wykładu profesora Marka Chamota z Wyższej Szkoły Gospodarki na temat „Regionalizmu i patriotyzmu w małych ojczyznach w 100-letniej historii Polski”, dr  Marka Sassa dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie o „Pamięci i tożsamości pt. „Jaki znak twój” oraz filmu dr Artura Kasprowicza „Niewidzialny Dom”.

 

Podczas konferencji dobrymi praktykami w kształtowaniu postaw patriotycznych i obywatelskich w swojej Małej i Dużej Ojczyźnie dzielili się przedstawiciele Przedszkola Samorządowego „Borowiaczek” w Śliwicach, Szkoły Podstawowej w Raciążu oraz Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Bydgoszczy. Przekonali oni wszystkich uczestników konferencji o wielkiej pasji oraz szczerej i pełnej dumy relacji ze swoją Małą i Dużą Ojczyzną.

 

Uczestnicy mieli również możliwość obejrzenia wystawy unikalnej fotografii i archiwów prezentujących w nietuzinkowy sposób losy mieszkańców powiatu tucholskiego (pamiątki z czasów PRL-u, świadectwa szkolne, cenne pamiątki rodzinne ilustrujące codzienne życie mieszkańców, lata szkolne, służbę wojskową, ważne wydarzenia). Kolejną atrakcją była wystawa eksponatów z terenu Kasztelanii Raciąskiej znalezionych przez uczestników warsztatów archeologicznych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Raciążu.

 img_00008431_01_12d.jpg

W drugiej części konferencji wystąpiła p. Agnieszka Kowalkowska z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, która promowała turystykę regionalną. W prezentacji pt. „Cudze chwalicie” - odkrywamy Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc” zachęciła uczestników konferencji do odkrywania uroków województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Na zakończenie Konferencji K-POT ogłosiła II edycję konkursu „Ambasadorzy małych ojczyzn”, zapraszając do udziału, za pośrednictwem dyrektorów i nauczycieli, dzieci oraz młodzież. Kategorie konkursu to: praca plastyczna (klasy1-4); praca wydawnicza (klasy 4-7) ulotka/plakat/folder; praca z zakresu sztuk wizualnych (klasy 4-7) film/spot reklamowy/happening/mural/zdjęcia-wystawa fotograficzna/animacja.

 

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej: http://konkursy.kujawsko-pomorskie.travel/

 

Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi materiałami.

Źródło: http://www.kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?page=8431

Przeczytano: 371 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl