Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

06 listopada 2018 08:40 | Aktualności

Relacja z obchodów 100lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W minioną sobotę 03.11.br. o godzinie 16:30 chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy i nie tylko, wybrali się na uroczystość pt. „I dla nas jest miejsce na firmamencie nieba”, która swój początek miała w kościele pw. św. Marcina w Gostycynie. Obchody święta rozpoczął Pan Marek Sass, przybliżają ideę spotkania, po czym ksiądz Jerzy Prekop odmówił modlitwę za Ojczyznę. Wszyscy zebrani wraz z pocztami sztandarowymi wybrali się na przemarsz ulicami Gostycyna w stronę Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Uczestnicy nieśli ze sobą flagi biało-czerwone, a w tle można było usłyszeć pieśni grane przez Orkiestrę Dętą z Bysławia. Po dotarciu na boisko wypuszczonych zostało 10 czerwonych i białych lampionów w powietrze. Każdy lampion symbolizował 10 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zniknięciu lampionów z pola widzenia, był również czas na wpisanie się do Księgi Pamiątkowej.

Jednak na tym nie kończą się obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Już 10.11.2018r. Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Burchat zaprasza wszystkich na koncert pieśni przygodnych do dobrego życia użytecznych pt. „Dla Niepodległej”. Koncert odbędzie się o godzinie 17:00 w Sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Podczas koncertu zaprezentują się artyści z Gminy Gostycyn: zespół Gravel Garden, Schola Paczka Rozalki, soliści ze Studia Piosenki, Ewa Talaśka, Barbara Piasecka, Adam Cymerys, Chór Cantabile. Wykonają oni pieśni i piosenki patriotyczne, tradycyjne oraz współczesne, a Agnieszka Hoffmann i Marek Sass  połączą je tekstami poetyckimi i prozatorskimi.

Zadanie dofinansowane ze środków województwa kujawsko-pomorskiego.

Przeczytano: 511 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl