Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

20 listopada 2018 10:37 | Aktualności

I Gminny Dzień Seniora - relacja

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. Te święta mają wspólny cel – kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia. W związku z Ogólnopolskim Dniem Seniora przypadającym na dzień 20 listopada, w sobotę 17.11.2018r. w sali widowiskowej GOK odbył się I Gminny Dzień Seniora. W wydarzeniu brały udział Kluby Seniora: „Wrzos” z Gostycyna, „Malwa” z Pruszcza i „Spokojna Przystań” z Kamienicy oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła Pani Barbara Piasecka, Dyrektor GOK, witając wszystkich zebranych, w tym m.in.: panią Sekretarz Gminy Gostycyn Dorotę Gromowską, pana Stanisława Wilkońskiego, przedstawiciela Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Gostycynie oraz przewodniczących Klubów Seniora: Grażynę Kida, Elżbietę Kluska i Pawła Kaźmierczaka. Pani Dyrektor GOK życzyła wszystkim Seniorom „…wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła i szacunku wśród najbliższych, aby w kolejnych latach nigdy nie zabrakło im zapału do wspierania kolejnych pokoleń, a każdy dzień niech dostarcza Seniorom wiele radości i uśmiechu na twarzy”. Na ręce przewodniczących złożyła kwiaty. Po przemówieniu zapalono znicze i uczczono minutą ciszy zmarłych seniorów. Następnie głos zabrała pani Dorota Gromowska, która również przekazała najserdeczniejsze życzenia dla Seniorów w imieniu Wójta Gminy Gostycyn Pana Ireneusza Kucharskiego oraz władz samorządowych, a zaraz po niej wystąpił pan Stanisław Wilkoński. Po posiłku rozpoczęła się część taneczna imprezy. Seniorzy mieli okazję, aby wykazać się talentem wokalnym, gdyż do tańca i śpiewu przygrywał pan Marcin Kiedrowski. Nadszedł również moment na okolicznościowy tort.

Znany amerykański polityk Beniamin Franklin powiedział, że: „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”, więc wszystkim Państwu życzymy zatem braku czasu.

Przeczytano: 537 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl