Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

29 listopada 2018 08:16 | Aktualności

Wernisaż w Gostycynie - „Dokąd tak pędzą ludzie, dokąd tak pędzi świat…”

„Sądzę, że masz i chęci, i talent. Większy, niż sądzisz, ale mniejszy, niż pragniesz. Ale takich, co mają i chęci, i talent jest wielu, a mimo to większość z nich nigdy do niczego nie dochodzi. To tylko punkt wyjścia, by cokolwiek w życiu robić. Wrodzony talent jest jak siła dla sportowca. Można urodzić się z większymi lub mniejszymi zdolnościami. Ale nikt nie zostaje sportowcem tylko i wyłącznie dlatego, że urodził się wysoki, silny lub szybki. Tym, co czyni kogoś sportowcem jest praca, praktyka i technika.”

/Carlos Ruiz Zafon – „Gra anioła”/

 

W ten jesienny wieczór nasza biblioteka była pełna gości. Odwiedziło nas blisko 80 osób, a to za sprawą wernisażu połączonego z festiwalem młodych talentów, który miał swoją premierę 27 listopada br. Przed gośćmi zaprezentowało się 6 bardzo młodych talentów ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie. Mieliśmy okazję posłuchać gry na gitarze, śpiewu solistek, recytacji, a także nacieszyć oko przepięknymi rysunkami. Zaprezentowali się przed nami:

Agata Andrik – uczennica 5 klasy, lubi grać na gitarze i bawić się na placu zabaw. W realizowaniu pasji wspierają ją rodzice i przyjaciele.

Maja Porożyńska – uczennica 2 klasy, uwielbia śpiewać, a pasją do śpiewu zaraził ją tata Kamil, z którym śpiewa czasem w duecie, jej marzeniem jest zostać piosenkarką.

Wiktora Giłka – uczennica 5 klasy, która zaczęła śpiewać w wieku 2 lat. Autorytetem dla niej są rodzice, którzy wspierają pasję córki. Marzy jej się własny dom, duża rodzina i kariera piosenkarki.

Maksymilian Sobkiewicz – uczeń 5 klasy, który recytacją zachwyca nas przynajmniej od 5 lat, wspierają go rodzice, przyjaciele, a jego największym marzeniem jest otrzymanie Nagrody Nobla. Maks wysoko stawia sobie poprzeczkę, ale wierzymy, że zrealizuje swoje marzenia.

Oliwia Kudlińska – uczennica 6 klasy, pasjonatka rysowania i… piłki nożnej. Wspierają ją rodzice i przyjaciele. Swoje prace wykonuje ołówkiem, a inspiracją jest dla niej japońska manga i anime,

Julia Stucka – uczennica 4 klasy, dla której wsparciem jest cała rodzina. Pomimo, że w przyszłości chce zostać księgową, nigdy nie porzuci rysowania. Swoje portrety tworzy ołówkiem i węglem, chętnie poznaje nowe techniki plastyczne, a inspiracje czerpie od blogerów, których chętnie obserwuje na YouTube.

„Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych. Robić to, co niemożliwe dla talentu – oto geniusz.” Talentu naszym artystom nie brakuje. Wierzymy, że wszystkie ich marzenia się spełnią, a my usłyszymy o nich jeszcze nie raz. Gostycyńska biblioteka postawiła sobie za cel wychwytywanie właśnie takich, ukrytych talentów. Mamy nadzieję, że zaskoczymy Państwa kolejnymi odsłonami wernisaży i festiwali, i staną się one cyklicznymi spotkaniami w miłej atmosferze.

 

 

Fotografie: Joanna Piesik

 

 

Magdalena Górka

GBP Gostycyn

tel. 523346251

gostycyngbp@wp.pl

Przeczytano: 675 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl