Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

07 grudnia 2018 14:55 | Aktualności

Konkurs czytelniczy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gostycynie - Czytamy nie odpuszczamy

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” powiedziała Wisława Szymborska. Zalet czytania książek jest oczywiście o wiele więcej. Korzyści z czytania są ogromne, wręcz gigantyczne. Książka rozbudza wyobraźnię, uczy, bawi, daje ogrom satysfakcji, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację i pamięć i wiele, wiele więcej. Przede wszystkim jest niezbędna do funkcjonowania w społeczeństwie.

Szkoła Podstawowa w Gostycynie wspólnie z biblioteką w Gostycynie trzeci rok promuje wśród uczniów konkurs czytelniczy. Spotykamy się co dwa miesiące w każdej klasie i czytamy wybrane przez bibliotekarzy fragmenty książek, nowości dla dzieci i młodzieży. Czytają wszyscy uczniowie! Znają oni wcześniej tekst, ale nie wiedzą jaki fragment wylosują. Klasa zbiera punkty za: poprawność czytania, modulację i intonację, rekwizyt, kulturę osobistą. Klasy walczą o dofinansowanie wyjazdu. Na luty proponujemy: „Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Brzuchaczy” (Yann Walcker), „Twardy orzech do zgryzienia” (Renata Piątkowska), „Dom nie z tej ziemi” (Małgorzata Strękowska-Zaremba), „Cudowny chłopak” (R. J. Palacio), „Opowieści o Niewidzialnym” (Eric-Emmanuel Schmitt).

 

Klaudia Kwasigroch

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

Tel. 523346251

Przeczytano: 405 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl