Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

15 grudnia 2018 12:06 | Aktualności

Astronomiczny hit grudnia - druga próba obserwacji komety Wirtanen już w najbliższy poniedziałek w astrobazie

Kometa 46p/Wirtanen jest astronomicznym unikatowym, wizualnym zjawiskiem i  niewątpliwe hitem tej jesieni. A kiedy  będziemy mogli podziwiać takie atrakcje na niebie? Jeżeli pogoda pozwoli, to już w najbliższy weekend 14-16 grudnia, zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Kometa 46p/Wirtanen będzie już wtedy wysoko na niebie, a jej przelot to niewątpliwie  niesamowite widowisko, które będzie można zobaczyć, być może gołym okiem. Na pewno będzie możliwość zaobserwowania jej przy użyciu lornetek.
 
Dlatego już w najbliższy poniedziałek - 17.12.2018 r. zapraszamy do gostycyńskiej Astrobazy . Obserwacje rozpoczną się na boisku przy wejściu do biblioteki już o godzinie 18:00. Spotkanie astronomiczne potrwa do godziny 20:00.
 
Jeśli pogoda nie będzie dla nas łaskawa to obserwacje zostaną odwołane, a próbę kolejną próbę podejmiemy w terminie późniejszym. Wszelkich informacji będziemy udzielać na bieżąco na stronie www.gostycyn.pl oraz pod numerem telefonu 789 144 446.

Na obserwacje może przyjść każdy (serdecznie zapraszamy również osoby spoza gminy Gostycyn) o dowolnej godzinie w wymienionym przedziale czasowym. W programie poza kometą i Księżycem m.in. obserwacje, Marsa, galaktyk, mgławic oraz gromad gwiazd. Wstęp, jak zawsze, jest bezpłatny! Zachęcamy wszystkich posiadaczy lornetek, aby zabrali je na obserwacje!


Ze względu na wyłączenie części boiska w związku z trwającą budową przedszkola, dojście do miejsca obserwacji możliwe jest wyłącznie od ulicy Szkolnej (przy hali CSR).


O kolejnych obserwacjach będziemy informować na bieżąco na stronie www.gostycyn.pl

Przeczytano: 107 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl