Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

23 grudnia 2018 12:23 | Aktualności

Otwarta Strefa Aktywności OSA już funkcjonuje !

W listopadzie zakończyła się „Budowa obiektów małej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej (małej architektury) w miejscu publicznym, gm. Gostycyn”. Przypominamy, iż inwestycja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2018.

W ramach rządowego programu powstał ogrodzony plac rekreacyjny w Gostycynie na Osiedlu Sportowym. Plac rekreacyjny został podzielony na 3 strefy tematyczne tj.

1) plac zabaw o charakterze sprawnościowym w ramach którego wchodzi huśtawka podwójna z bocianim gniazdem, zjazd linowy oraz zestaw zabawowy;

2)siłownię plenerową z 6 urządzeniami tj: jeździec na pylonie, wioślarz na pylonie, orbitrek na pylonie, biegacz na pylonie, narciarz na pylonie, rower na pylonie;

3) strefę relaksu tj. betonowy stół do gier – tenis ziemny, 2 trampoliny ziemne,  2 stoły metalowe z szachami, ławki parkowe, stojak na rowery, kosze na śmieci i tablica informacyjna.

            Pod elementami placu zabaw tj. huśtawką podwójną oraz zestawem zabawowym została wykonana bezpieczna nawierzchnia natryskowa poliuretanowa EPDM/SBR.

Wykonawcą placu zabaw została firma PHU „GAST-EKO” Marcin Siwak z siedzibą w Słupsku, strefę relaksu z siłownią plenerową wykonała firma Herkules z Chrzanowa, natomiast roboty przygotowawcze wykonało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Kamionka” Sp. z o. o. z Gostycyna. 

Całość inwestycji wyniosła 184 808,15 zł i została sfinansowana ze środków własnych oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 50 000,00 zł.

Przeczytano: 472 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl