Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

29 stycznia 2019 17:27 | Aktualności

Dotacja na remonty boisk przy hali sportowej

W zeszłym tygodniu gmina ogłosiła przetargi na prace budowlane projektu pod nazwą Remont boisk po uszkodzeniach działaniem zjawisk atmosferycznych w miejscowości Gostycyn. Na inwestycję Gmina Gostycyn otrzymała rządowe wsparcie w wysokości 538 444,00 zł. Pozostała kwota – środki własne w wysokości 134 611,00 zł oraz koszt nadzoru inwestorskiego zostanie sfinansowana z budżetu gminy Gostycyn. Zgodnie z umową podpisaną z Ministrem Sportu i Turystyki w ramach projektu wyremontowane zostaną od podstaw obiekty znajdujące się w kompleksie Centrum Sportowo - Rekreacyjnego:

• Boisko "A" wielofunkcyjne

• Boisko "B" – boisko do piłki ręcznej

• Bieżnia prosta o długości 72m oraz bieżnia zakończona zeskokiem w dal o długości 20m.

• Boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej (TRAWA NATURALNA), wymiary boiska 55x100m

Remontem objęte zostaną również: ogrodzenie boisk – zostanie wykonane na słupkach stalowych mocowanych na podmurówce betonowej z wypełnieniem panelowym o wysokości 3m oraz chodniki o szerokości 1,5m z kostki betonowej.  Ustawione zostaną również lampy na słupach stalowych na fundamencie, co umożliwi korzystanie z boisk również po zmroku. Dodatkowym plusem remontu boiska trawiastego będzie montaż systemu nawadniającego. Prace powinny się rozpocząć późną wiosną 2019 roku.

Warto dodać, że pozyskana dotacja na pewno pozwoli jeszcze bardziej uatrakcyjnić Centrum Sportowo – Rekreacyjne w Gostycynie, które już teraz dla wielu mieszkańców stało się miejscem aktywnego spędzania wolnego czasu.

Przypomnijmy, że w listopadzie  wójt podpisał umowę na dotację z LGR Morenka między innymi na budowę siłowni  plenerowej przy hali oraz sprzęt do siłowni klasycznej- fitnes. Na początku stycznia zostało wymienione oświetlenie hali na lampy ledowe.

Przeczytano: 645 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl