Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

Aktualności

19 lutego 2019 08:40 | Aktualności

Relacja z XVI Powiatowego Przegladu Widowisk Bożonarodzeniowych.


W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie 15 lutego 2019r. odbył się XVI już Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych. Na scenie zaprezentowało się 8 grup młodych aktorów. W I kategorii wystąpiły 3 grupy:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi, „Bajdurki z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi, „Bajkoludy” ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, natomiast w II kategorii, mogliśmy obejrzeć następujące grupy: „Koperniczek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Świetlica Wiejska w Małej Kloni, „Impuls Va” ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, Kółko teatralne ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, „Trzeciaki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi.

Po wszystkich prezentacjach odbyły się obrady jury w składzie:

Barbara Sobotka - przewodnicząca, Kamila Zimorska i Klaudia Kwasigroch. Owocem narady było przyznanie nagrody dnia (nagroda finansowa) w I kategorii i II kategorii, kolejno: grupie „Bajdurki z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi oraz grupie „Trzeciaki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi. Została wręczona również Nagroda finansowa Dyrektora GOK Gostycyn, zespołowi „Impuls Va” ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, który został przygotowany przez rodziców.

Po burzliwych dyskusjach jury przyznało również nagrody indywidualne dla wyróżniających się aktorów.

W I kategorii nagrody zdobyli je: Kajetan Kamiński z grupy „Bajkoludy” ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie oraz Zuzanna Rembisz z grupy „Bajdurki z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi, natomiast w II kategorii wyróżniali się: Dawid Klajbor z grupy „Koperniczek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Oskar Dziwura ze Świetlicy Wiejskiej w Małej Kloni, Zuzanna Wojtas oraz Natalia Bereda z Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie.

Oczekiwanie na werdykt jury, czas uświetniły solistki ze Studia Piosenki, działającego przy GOK Gostycyn.

Gościem przeglądu był pan Ryszard Sucharski – Przewodniczący Rady Gminy Gostycyn, który wręczył laureatom nagrody.

Przeczytano: 547 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl