Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

07 marca 2019 20:47 | Aktualności

Otrzymaliśmy pomoc finansową od Gminy Kleszczów

        Samorząd Gminy Gostycyn musiał podjąć trudną i szybką decyzję o budowie nowego przedszkola. Nawałnica w 2017 r. , która przeszła przez teren Gminy  Gostycyn  nie oszczędziła nawet budynku przedszkola usytuowanego w samym centrum miejscowości Gostycyn. Okazało się, że budynek musi ulec całkowitej rozbiórce. Zatem urządzone zostało przedszkole tymczasowe w budynku komunalnym, w Kamienicy i samorząd rozpoczął budowę nowego obiektu dla najmłodszych. Przy ogromnym wsparciu rządowej dotacji i ofiarności wielu instytucji  udało się wybudować nowoczesny i innowacyjnie wyposażony w różne technologie energooszczędne budynek przedszkola. Budowa została dofinansowana z rezerwy celowej budżetu państwa, będącej w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: w roku 2017 kwotą 697.835,00 zł, a w roku 2018 kwotą 4.062.560,00 zł.

Niestety pomoc finansowa nie mogła obejmować zakupu wyposażenia do nowo budowanego przedszkola, a potrzeby w tym zakresie są bardzo duże i opiewają na kwotę około 400 tys. złotych. W ubiegłym roku, poprosiliśmy niektóre instytucje o pomoc w tej materii.  Okazało się, że Rada Gminy Kleszczów na sesji, w dniu 12 lutego br. podjęła uchwałę i udzieliła naszemu samorządowi pomoc finansową, w kocie 50.000,00zł z przeznaczeniem  na realizację zadania: ”Zakup wyposażenia do nowo budowanego przedszkola w Gostycynie”. Gminie Kleszczów serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą decyzję, która pozwoli na zakup części nowego wyposażenia, co sprawi, że najmłodsi będą mieli bezpieczne i nowoczesne  miejsce i piękne wspomnienia z dzieciństwa.

Przeczytano: 569 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl