Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

14 marca 2019 09:35 | Aktualności

GMINA OTRZYMAŁA WSPARCIE DLA SENIORÓW ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ!

Od roku 2015 w Gminie Gostycyn działa Dzienny Dom Pobytu dla osób starszych (w wieku 60+), który powstał ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W poprzedniej edycji, gmina otrzymała wsparcie w wysokości 72 000 zł. Na rok 2019 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze pośrednictwem Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, już po raz czwarty przyznało wsparcie na funkcjonowanie Dziennego Domu „Senior WIGOR” w przybliżonej kwocie blisko 80 000zł. W celu aktywizacji i integracji seniorów w ramach projektu, zorganizowanych zostanie kilka bloków tematycznych zajęć:  Blok 1.Srebrna kultura – wyjazdy kulturalne, Blok 2. Srebrną nicią szyte -warsztaty krawieckie, Blok 3 Srebrne pomysły z tradycją – rękodzieło, Blok 4 Srebrna kreatywność – warsztaty florystyczne, Blok 5 W aktywnym ciele zdrowy duch: - silver fitness i Aqua fitness oraz zakup wyposażenia do salki rehabilitacji. Warto dodać, że realizację programu zajęć zaplanowaliśmy we współpracy z lokalnym partnerem – Spółdzielnią Socjalną „Borowiacki Wigor” z Gostycyna. Siedziba Dziennego Domu Pobytu „Senior WIGOR” mieści się przy ul. Słonecznej 4 w Gostycynie. Kadra ośrodka składa się z kilku osób. Kierownikiem, a zarazem opiekunem i terapeutą zajęciowym jest pani Justyna Kożuch, wraz z drugą opiekunką Panią Angeliką Jagła, i fizjoterapeutką Panią Alicją Olszowy Pujanek, która  czuwa nad prawidłową  rehabilitacją seniorów. Wszystkie posiłki przyrządzane są przez tutejszą kuchnię, pod okiem Pani Karoliny Sontowskiej. Do ośrodka obecnie uczęszcza 22 seniorów.

Przeczytano: 347 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl