Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

12 marca 2019 12:41 | Aktualności

W GMINIE GOSTYCYN POWSTANIE NOWY KLUB SENIORA!

Po raz pierwszy w tej edycji z Wieloletniego Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  Senior+ gmina Gostycyn otrzyma wsparcie na realizację programu KLUB SENIOR+. W związku z otrzymaniem dotacji w wysokości 150 000 zł przedmiotem inwestycji będzie adaptacja budynku starej mleczarni w sołectwie Wielki Mędromierz.  Na to przedsięwzięcie w dniu 5 maja br. wójt Ireneusz Kucharski odebrał promesę od Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcina Zielenieckiego. Gospodarzem spotkania był Wojewoda Kujawsko - Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
W ramach prac remontowych zostanie wykonany obszerny remont wykończeniowy, który obejmuje wykonanie posadzek, okładzin, kładzenie płytek ceramicznych,  wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej, malowanie, licowanie i tynkowanie ścian, wykonanie  ogrzewania c.o., elektryki. Na zewnątrz budynku zaplanowano podjazd dla wózków, który ułatwi osobom niepełnosprawnym samodzielny dostęp do lokalu, nową elewację i docieplenie, wymianę pokrycia dachowego. Klub ma pełnić rolę centrum wspomagającego dla minimum 15 osób powyżej 60 lat, dla których wykonywane będą następujące usługi: prowadzenie zajęć edukacyjnych, aktywności ruchowej, rekreacyjnych, sportowych i aktywizujących społecznie. Bieżąca działalność będzie skupiała się wokół osób starszych, które wyrażą swoją wolę uczestnictwa w działaniach na rzecz społecznej aktywizacji. Zadanie ma zakończyć pod koniec tego roku.

Przeczytano: 607 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl