Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

13 marca 2019 08:02 | Aktualności

Konkurs czytelniczy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gostycynie - Czytanie poszerza horyzonty!

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” (Umberto Eco). Żyje w świecie realnym i w świecie wyobraźni. Jednak książki trzeba dobierać umiejętnie, tak by zachęcić uczniów do czytania, rozmiłować ich w czytaniu, w poszukiwaniu siebie, utożsamianiu się z bohaterami. Proponować takie książki, by zachęcić nie zniechęcić.

Szkoła Podstawowa w Gostycynie wspólnie z biblioteką w Gostycynie trzeci rok promuje wśród uczniów konkurs czytelniczy. Spotykamy się co dwa miesiące w każdej klasie i czytamy wybrane przez bibliotekarzy fragmenty książek, nowości dla dzieci i młodzieży, nie lektury. Czytają wszyscy uczniowie! Na marzec zaproponowaliśmy uczniom: „Dokuczalską” Joanny Fabickiej, „Babcochę” Justyny Bednarek, „Mirabelkę” Cezarego Harasimowicza, „Księgę o niewidzialnym” Erica-Emmanueala Schmitta, „Tam, gdzie spadają anioły” Doroty Terakowskiej.  

Mamy nadzieję, że fragmenty się spodobają, a czytanie wyjdzie doskonale. Klasy walczą o dofinansowanie wyjazdu!

 

 

Klaudia Kwasigroch

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

Tel. 523346251

Przeczytano: 493 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl