Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|Wójt Gminy Gostycyn zaprasza mieszkańców Sołectwa Piła na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 27 lutego 2020 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Wiosce Górniczej.

Aktualności

18 marca 2019 08:35 | Aktualności

Książka wydana w Gdańsku z lokalnym akcentem.

11 marca w budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się seminarium naukowe „Pamięciomiejsca” z udziałem autorów książki „Pamięć i miejsce. Perspektywa społeczno – edukacyjna”. Organizatorami spotkania były: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Pedagogiki WNS UG oraz muzeum Stutthof. Publikacja ukazała się pod redakcją profesorów Marii Mendel oraz Wiesława Theissa.

Wiesław Theiss pochodzi z naszej gminy. Urodził się w Małej Kloni, a po dziś dzień związany jest z miejscowością Pruszcz. Naszą społeczność reprezentował Marek Sass, autor tekstu „Kamnitzer Wald – las w przestrzeni pamięci i edukacji”. Osoby zainteresowane treściami zawartymi w publikacji zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostycynie, gdyż książka znajduje się w jej zbiorach.

1.jpg

 fot. 1: Pośrodku siedzą redaktorzy książki

 
2.jpg
 
fot. 2: Uczestnicy seminarium

 

3.jpg

fot. 3: Uczestnicy seminarium

 

4.jpg

fot. 4: Uczestnicy seminarium

 

5.jpg

fot. 5: Okładka książki

Przeczytano: 503 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl