Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

15 kwietnia 2019 08:19 | Aktualności

„Ludzie z pasją” w Bibliotece

Dnia 10 kwietnia odbyło się w bibliotece kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją”.
Ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne zaprosiliśmy Panią Renatę Mazalon, która pokazała nam, jak ozdabiać pisanki cekinami, wstążeczkami oraz metodą decoupage. Pod czujnym okiem zaproszonej wykonywaliśmy wielkanocne jaja. Oczywistym stało się, że metoda decoupage jest pracochłonna, gdyż jaja musimy pomalować białą farbą, poczekać aż wyschną, następnie wydarte na mokro motywy z wybranych serwetek, nakładać przy pomocy lakieru akrylowego bądź lakieru do decoupage. Delikatnie, koniuszkami palców wygładzić serwetkę, po skończeniu pozostawić jajko do wyschnięcia.
Uczestniczki spotkania okazały się bardzo zdolne. Przez 2 godziny zdążyły ozdobić pisanki oraz wykonać wianuszki wielkanocne. Wizyta z gościem odbyła się w spokojnej, twórczej i miłej atmosferze.

Paulina Olejnik
Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie
tel. 523346251

Przeczytano: 630 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl