Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

16 maja 2019 09:12 | Aktualności

Odjazdowy bibliotekarz - relacja

W sobotę  11 maja odbył się kolejny rajd rowerowy z cyklu „ Odjazdowy bibliotekarz”.

Miłośnicy jazdy na rowerze wyruszyli z placu przy Gminnej  Bibliotece Publicznej  o godzinie 9:00. Trasa przebiegała od Gostycyna przez Piłę ,Zamrzenicę i Szumiąca i z powrotem do Gostycyna.

W Pile na moście nad Brdą zatrzymaliśmy się na  krótką przerwę, podczas której Pan Marek Sass opowiedział nam historię dziewczyny, która zaszła w ciążę z miejscowym młynarzem i zginęła z jego ręki. Morderca zwabił kobietę, zamordował, a ciało zakopał w miejscu, które przez długie lata pozostawało tajemnicą. Zamordowana podstępnie dziewczyna ukazywała się w snach młodym kobietom z wioski, prosząc o odnalezienie jej szczątków i pochowanie po chrześcijańsku na cmentarzu. Tak się w końcu stało. Dziś w miejscu znalezienia ciała stoi kapliczka z figurką Matki Boskiej Brzemiennej.

Wędrując po ścieżce edukacyjnej „Nad Zamrzonką”  uczestnicy poznali wyjątkowo piękne zakątki przyrody oraz  fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych.

Następnie zatrzymaliśmy się na ciepłą kawę w „Barze Ewa” w Szumiącej . Rozgrzani wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wszyscy miło spędzili czas i zadeklarowali swoje uczestnictwo w przyszłych wydarzeniach tego typu. Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo.

 

Paulina Olejnik

Gminna  Biblioteka Publiczna

tel. 523346251

Przeczytano: 920 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl