Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

10 czerwca 2019 14:47 | Aktualności

Zabawa z Photon EDU w bibliotece

Dnia 5 czerwca br. dobiegł końca pierwszy cykl zajęć z kodowania.
Przez ostatnie tygodnie ćwiczyliśmy z platformą code.org, dzięki której nauczyliśmy się układać skomplikowane wzory i kody.
Grając w grę Bit by Bit koderzy poprzez zabawę doskonalili planowanie oraz analityczne i twórcze myślenie. Nawet najmłodsze dzieci mogą rozpocząć zabawę, ponieważ gra nie wymaga od użytkownika znajomości czytania. Logika gry jest tak łatwa, że nie ma potrzeby używania języka. Stopień trudności w grze rośnie z kolejnymi wyzwaniami, które są wstanie wciągnąć nawet dorosłego użytkownika.
Na ostatnim spotkaniu poznaliśmy jak działa robot Photon EDU. A potrafi całkiem sporo. Może wykrywać przeszkody, wyczuwać dotyk, reagować na dźwięk oraz podać kolor podłoża, po którym jeździ. Nie muszę chyba dodawać, że robot potrafi się też przemieszczać. Robotem można sterować za pomocą urządzenia mobilnego, smartfonu lub tabletu. Tego samego, na którym zainstalowana jest aplikacja.
Programiści spotkają się ponownie po wakacjach. Serdecznie zapraszamy chętne osoby na kolejną edycję zajęć z programowania.

Paulina Olejnik
Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

Przeczytano: 316 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl