Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

09 lipca 2019 20:16 | Aktualności

Relacja z XI Dni Gminy Gostycyn

W sobotę 6 lipca 2019r. odbyła się kolejna impreza z okazji XI Dni Gminy Gostycyn, a mianowicie IV Zlot Pojazdów Pożarniczych i Militarnych. Dzień rozpoczął się paradą pojazdów OSP przez miejscowości Gostycyn – Pruszcz – Bagienica – Mała Klonia – Wielka Klonia. Meta parady była w Gostycynie na stadionie za torami, przy ulicy Maratońskiej. Na miejscu można było podziwiać wystawę pojazdów pożarniczych i militarnych, występy Solistów i zespołu tanecznego „Obsesja” z Gminnego Ośrodka Kultury oraz Seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Borowiacki Wigor”. Wieczorem wystąpił zespół Nagła Zmiana Klimatu z Człuchowa oraz gwiazda wieczoru – zespół 2 plus 1. Do końca zlotu uczestnicy bawili się w rytmach Disco Polo Show, podczas, którego można było obejrzeć występ tancerek i FireShow. W trakcie imprezy odbyła się loteria, gdzie wiele losów wygrywało, a na koniec została wylosowana nagroda główna – rower. Od godziny 16:00 do 22:00 uczestnicy mieli możliwość przejażdżki drezyną z dworca PKP w Gostycynie, dzięki Chojnickiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei z Chojnic.  Poza tym w trakcie Zlotu można było skosztować darmowej grochówki z kotła. Odbyły się także: konkursy dla uczestników festynu, zbiórka dla Wiktora, przejażdżki samochodami zabytkowymi. Można było zobaczyć repliki broni, skorzystać ze strzelnicy. W sobotnie popołudnie było wiele atrakcji także dla najmłodszych -  malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, malowanie włosów, Kącik Malucha, skręcanie balonów i zamek dmuchany.
Mimo, że wystąpiła „nagła zamiana klimatu” i spadło kilka kropel z nieba – atmosfera ani na chwilę nie stała się chłodniejsza.

 

Zdjęcia do pobrania: 

https://drive.google.com/open?id=1arNwBOiicKNEcb8b7_qHoOqDZMEse0QI

Przeczytano: 673 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl