Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

02 sierpnia 2019 12:14 | Aktualności

Wakacje z duchami

W Gostycynie trwają "Wakacje z duchami" w ramach Wakacyjnego Dziecińca.

29.07. rozpoczęły się zajęcia, dzieci miały okazje wysłuchać legend o naszej okolicy, następnie spędziły miło czas na świeżym powietrzu. Po dotlenieniu uczestnicy stworzyli "straszną pocztę", do której przychodzą informacje o kolejnych niespodziankach. Następną atrakcją była budowa osady oraz "bitwa" o "Burchat". Po wyczerpujących walkach - dzieci stworzyły Krainę Duchów na szarym papierze. Tak zakończył się pierwszy dzień Wakacji z Duchami.

Następnego dnia odbyły się zajęcia pt."Wtorki artystyczne stworki i potworki" - uczestnicy wysłuchali kolejnej, jeszcze straszniejszej legendy o Młynarzu z Piły-Młyn oraz poznali wiele ciekawostek o nietoperzach, które okazały się być mniej groźne niż mogłoby się wydawać. Następnie stworzyli duszki do girlandy, którą przystroją salę na Straszny Bal pałacowych duszków, czarownic i innych niesamowitych stworów, który odbędzie się w następny piątek (09.08).

Zaplanowane są także następujące atrakcjie, m.in.:

- "Straszny poniedziałek" - 05.08. - przygotowania i wizyta w strasznym kinie,

- "Wtorki-artystyczne stworki i potworki" - 06.08. - Zajęcia kulinarne - ciasteczka-duchy. W drugiej części dnia przygotują uczestnicy maski na bal.

- "Groźne przygody w środy" - 31.07. wycieczka do Piły-Młyn, 07.07. wyjście do piwnic Pałacu w Kamienicy, gdzie odwiedzimy lochy

- W czwartek 01.08. - w zdrowym ciele zdrowy duch - zajęcia i konkurencje sportowe

- W czwartek 08.08. - wycieczka do Zamku w Gniewie

- W piątek 02.08. - detektywistyczna gra terenowa

Zadanie "Wakacje z duchami" dofinansowane jest przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Przeczytano: 1519 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl