Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

12 sierpnia 2019 14:41 | Aktualności

Propozycje dla seniorów z Gminy Gostycyn

Wójt Gminy Gostycyn serdecznie zaprasza wszystkich seniorów z gminy Gostycyn w wieku 60+ do udziału w dwóch ofertach przygotowanych specjalnie dla seniorów:

 

Pierwsza z nich to bezpłatna propozycja pn. „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim” i została przygotowana przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z gminą Gostycyn. Polega na zgłoszeniu uczestnictwa, poddaniu się ogólnym badaniom lekarskim przez wykwalifikowaną kadrę, a następnie udział w ćwiczeniach fizycznych przez około
3 miesiące, mających na celu poprawę koordynacji ruchowej, która pomaga zapobiegać upadkom. Programy treningowe ukierunkowane są na poprawę:

• sprawności krążeniowo-oddechowej

• siły i wytrzymałości mięśniowej

• gibkości

• równowagi.

Na zakończenie programu planujemy wspólną wycieczkę dla wszystkich uczestników.

 

Druga propozycja powstała w nawiązaniu do składanych wniosków na zebraniach
z mieszkańcami oraz wystąpień na sesji Rady Gminy i dotyczy utworzenia Uniwersytetu III Wieku. Jednakże, by uniwersytet zaczął funkcjonować potrzebna jest grupa – minimum 40 chętnych słuchaczy, którzy wypełnią deklarację uczestnictwa. Koszt uczestnictwa za osobę to 50 zł za semestr, czyli 100 zł za rok. W tej opłacie odbywałyby się 24 wykłady w ciągu roku.

 

UWAGA! W obu przypadkach możliwy będzie dowóz seniorów na zajęcia.

Zapisy tylko do końca sierpnia!

 

Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Gostycynie pok. 10 II piętro lub pod numerem tel. 523367318.

 

                                                                                              Serdecznie zapraszam!

                                                                                                 Ireneusz Kucharski

Przeczytano: 462 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl