Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

17 września 2019 17:14 | Aktualności

Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 – relacja z Górniczej Wioski w Pile

 

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa za nami. W dniach 14-15 września 2019 w Górniczej Wiosce w miejscowości Piła w gminie Gostycyn, gościliśmy miłośników zabytków i historii z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

W ramach EDD2019  goście mieli okazję skorzystać m.in z gry terenowej “Kuferek Wilhelma Krugera – wyprawa odkrywców”, urządzeń audioprzewodnika na historyczno-przyrodniczej ścieżce dydaktycznej, zajrzeć do sztolni upadowej podziemnej kopalni węgla brunatnego Montania, spotkać Skarbnika – ducha kopalni, zobaczyć model prezentujący kopalnie węgla z okresu dwudziestolecia międzywojennego, obejrzeć pokaz wypiekania wafli na starej, żeliwnej wafelnicy, (ciasto według przepisu anonimowej mistrzyni fachu, która tajemną recepturę  umieściła w specjalnym liście, który stowarzyszenie BUKO kiedyś odziedziczy) oraz wziąć udział w prezentacji odpalania starych lamp górniczych i skorzystać z wielu innych atrakcji we wsi tematycznej: Górnicza Wioska w Pile.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:

https://drive.google.com/file/d/1lXXz3drdAaR5tvCPzR9dDdlomLuVzfSU/viewPrzeczytano: 428 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl