Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

22 września 2019 00:00 | Aktualności

ZAGOSPODAROWANO TEREN PO BYŁYM PRZEDSZKOLU W GOSTYCYNIE.

Tragicznej historii budynku byłego przedszkola, które ucierpiało w wyniku nawałnicy w 2017 r. nie trzeba nikomu przypominać. Teren do niedawna przypominał prawdziwy plac budowy, na którym decyzją stosownych organów otrzymano nakaz rozbiórki obiektu wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą. Sytuacja ta spowodowała, że mieszkańcy gminy długo byli świadkami prac rozbiórkowych na rozpatrywanej nieruchomości.

Komplikacji w tym wszystkim dostarczała również skomplikowana lokalizacja miejsca, z którego wywrotki i ciężki sprzęt burząco sprzątający miały niezwykle ograniczony zasób manewru i komunikacji.

 Jednocześnie starano się aby teren który pozostał po byłym przedszkolu tj. przede wszystkim niedawno przed anomalią zmodernizowany plac zabaw, został możliwie jak najlepiej zachowany. W efekcie powyższego, na nowo wyremontowano jego najbardziej pilne potrzeby, wybudowano dodatkowe ogrodzenie tworząc swoisty wyodrębniony plac zabaw dla najmłodszych.

Co do terenu po samym obiekcie, został całkowicie uporządkowany, możliwie terenowo zniwelowany i adoptowany pod skwer zieleni, tworząc mini park wypoczynku. Zagospodarowaniem terenu i kompozycją nasadzeń w uzgodnieniu z tut. Urzędem,  zajęła się profesjonalna firma specjalizująca się w tworzeniu takich miejsc.

Plany dla przedmiotowego miejsca są jeszcze bardziej ambitne, gdyż przewidują m.in. jego wykorzystanie w okresach świątecznych oraz ogólnie promujących naszą gminę.

Miejmy nadzieje, że już wkrótce uda nam się urzeczywistnić kolejne plany, co do przedmiotowego miejsca, co z pewnością nie pozostanie przez mieszkańców nie zauważone.

 

Przeczytano: 537 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl