Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

25 września 2019 14:19 | Aktualności

BITWA NA SMAKI Z UDZIAŁEM KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z PRZYROWY!

Dnia 1 września 2019r. odbył się pófinał Konkursu „Bitwa Regionów-bitwa na smaki”, którego inicjatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy. Smakołyki z różnych części regionu, a nawet odległych zakątków Polski, muzyka, tańce i śpiew, stoiska z miodami i rękodziełem. To tylko niektóre atrakcje, jakie tworzą klimat imprezy. Podczas tegorocznej edycji walczyło 10 ekip. Jedną z nich było KGW z Przyrowy, reprezentant gminy Gostycyn.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje kół gospodyń wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Danie powinno być przygotowane ze składników pochodzenia polskiego, z dbałością o walory smakowe i estetyczne, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji kulinarnych właściwych dla regionu reprezentowanego przez zespół. Propozycją gospodyń z Przyrowy na danie konkursowe były faszerowane  polędwiczki  z borów z sosem grzybowym, przygotowane przez Panią Krystynę Górną, oraz Marzenę i Monikę Przytarskie. Danie otrzymało wyróżnienie, a KGW wzbogaciło się o nagrodę w postaci blendera.   Dziękujemy za promocję naszych lokalnych przysmaków oraz gminy!

Przeczytano: 770 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl